Adwokat Wojciech Zaręba

Kancelaria Adwokacka Wojciech Zaręba na Powiślu

Adwokat Wojciech Zaręba ukończył z wyróżnieniem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc na ocenę bardzo dobrą pracę magisterską z zakresu postępowania cywilnego pod kierunkiem prof. dr hab. Tadeusza Erecińskiego. W trakcie studiów angażował się w działalność ruchu naukowego, będąc m.in. prezesem Koła Naukowego Prawa Procesowego WPiA UW.

Aplikację adwokacką odbył przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, po jej ukończeniu zdając egzamin adwokacki. Na studiach i aplikacji pracował w renomowanych kancelariach prawniczych, w tym w Kancelarii Radcy Prawnego Cezary L. Jezierski, gdzie zajmował się sprawami związanymi z obsługą procesową jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce oraz w Kancelarii Adwokackiej Romana Giertycha. Współpracował następnie z wieloma adwokatami specjalizującymi się w prowadzeniu procesów sądowych z zakresu prawa cywilnego, karnego i administracyjnego.

Jest procesualistą, adwokatem doskonale odnajdującym się zarówno w pisaniu pism procesowych, jak i aktywnym działaniu na sali sądowej. Z chęcią przyjmuje zlecenia związane z przygotowywaniem środków odwoławczych – także skarg kasacyjnych i kasacji kierowanych do Sądu Najwyższego.